המלצות לאישה שבוחרת בטיפול ברפואה סינית באנדומטריוזיס

נכתב ע"י אביב מסינגר, 9 בינואר 2017

סובלת מאנדומטירוזיס ומטופלת ברפואה סינית? יש לנו כמה המלצות בשבילך. 

ישנן נשים שבוחרות לבסס את הטיפול שלהן באנדומטריוזיס על הרפואה הטבעית בכלל והרפואה הסינית בפרט. ברוב המקרים, הן עושות זאת לאחר שחוו שיפור משמעותי במצב בעקבות הטיפול הסיני, ובוחרות להמשיך אתו כטיפול העיקרי. חלקן עברו מספר ניתוחים ללא שיפור מספק, או שהן סובלות מתופעות לוואי של הטיפול התרופתי, ומעדיפות שלא להמשיך בו. אחרות נמנעות, מסיבות שונות, מטיפול רפואי, ופונות למצוא פתרון ברפואה הטבעית.

אם את אחת מנשים אלו, חשוב לנו להדגיש בפנייך שהטיפול הסיני יעיל ועוזר, אך אינו מתיימר לרפא את האנדומטריוזיס; ומכיוון שמדובר במצב כרוני שעלול להחמיר עם הזמן, חשוב לדעת איך לשלב את הטיפול הסיני עם האבחון והמעקב של הרופא. על מנת שהטיפול הטבעי יהיה יעיל, מקצועי ואחראי, אנחנו ממליצים על השילוב הבא:

  • קבלת אבחון מסודר אצל רופא מומחה לטיפול במחלה, או במרכז יעודי לטיפול באנדומטריוזיס (כמו זה שבבית החולים בתל-השומר).
  • לגשת למעקב רופא כל חצי שנה – כולל בדיקת אולטרסאונד ובדיקה גופנית, גם אם ישנה הטבה בסימפטומים.
  • חשוב במיוחד – מעקב אחרי ציסטות שנמצאות בשחלה (אנדומטריוזימות), ולשים לב אם הן גדלות או משתנות.
  • אנדומטריוזיס יכול להשפיע גם על איברים מרוחקים כמו כליות, שופכנים, ריאות וכולי. במקרים אלו ניתן לראות תופעות שחוזרות על עצמן בעיקר סביב הוסת. לעתים לוקח זמן עד שנעשה הקישור ביניהן לבין האנדומטריוזיס. כך, למשל, נשים יכולות לדווח על דלקות שתן חוזרות, התרחבות כליה, דלקות בריאה, דימום בקרום הריאה, דלקת בקיבה ועוד. אם את סובלת מתופעות כאלה, בעיקר סביב וסת, חשוב שתיבדקי בחשד להימצאות של אנדומטריוזיס ברקמות מרוחקות.
  • ציסטות בשחלה (אנדומטריומות) יכולים לעיתים לבלבל ולהיראות כמו נגעים סרטניים בשחלה. על פי הספרות הקיימת אין קשר בין הדברים, ואנדומטריוזיס לא הופל להיות סרטני, אולם חשוב להשלים את הבירור של ציסטות שחלתיות אם האבחנה לא ברורה, או אם קיים עדיין חשש לסרטן שחלתי.

לצוות המטפלים במרפאת בריאת יש ניסיון רב בטיפול באנדומטריוזיס, ובשילוב הטיפול הסיני עם הטיפול התקופתי או הניתוחי שניתן על-ידי הרופא. תוכלי תמיד להתייעץ עם צוות המטפלים על אופי המעקב המומלץ לך.

את מוזמנת תמיד ליצור קשר איתנו, לשאול, לברר ולהתיעץ.

ניתן ליצור קשר טלפוני עם המרפאה, להשאיר הודעה באתר, או למלא את טופס היעוץ ונחזור אליך בהקדם.

מאמרים נוספים

צור קשר

האם יש לי אנדומטריוזיס?
לוגו
המידע מוגש מטעם מרפאת בריאת – מרפאה טיבעית לפוריות ולבריאות האישה.

לצוות המטפלים ידע רב וניסיון עשיר בטיפול באנדומטריוזיס באמצעות רפואה סינית, דיקור סיני, צמחי מרפא, תזונה ונטורופתיה ודימיון מונחה. נשמח לעמוד לרשותך.